Garnek rzymski Pataki tal, całkowicie naturalny, 6 litrów z książką oraz uroczą formą do pieczenia Powiększ do pełnego rozmiaru

Garnek rzymski Pataki tal, całkowicie naturalny, 6 litrów z książką oraz uroczą formą do pieczenia

PAT09K

Garnek posiada piękne ornamenty na bokach górnej części. Jest ciekawie wyprofilowany, posiada wygodny uchwyt na pokrywie. Jest całkowicie naturalny co zapewnia optymalne parowanie co sprawia, że nasze danie będzie niezwykle soczyste oraz aromatyczne. Wspaniały do pieczenia wszelkich mięs, zapiekanek. W  dodatku z książką z autografem i dedykacją autorki oraz małą ręcznie malowaną piękną formą w kwiatuszki.

Wymiary: 36  x 25  x 18 cm                     

Pojemność: 6 litrów

 

 

 Dlaczego garnek rzymski lub inaczej gliniana brytfanna, naczynie? Bo można w nim piec bez tłuszczu, a więc potrawy są znacznie zdrowsze i niskokaloryczne. 

 Ważne, aby przed każdym pieczeniem namoczyć pusty garnek w chłodnej wodzie przez 20 minut, dzięki czemu pochłonie wodę, którą następnie odparuje podczas pieczenia. Nie należy wstawiać nie namoczonego garnka do piekarnika, gdyż może pęknąć, podobnie jest z gwałtownymi zmianami temperatur - nie należy wstawiać zimnego garnka do mocno rozgrzanego piekarnika.

Pełna instrukcja obsługi garnka znajduje się w każdym opakowaniu.

Produkt jest produkcji węgierskiej, posiada wszelkie atesty UE